„Zbigniew Cybulski – życie i gra. Opowieść o legendzie polskiego kina”

2017-11-10 MMDZ

Zapraszamy na wystawę czasową Zbigniew Cybulski – życie i gra. Opowieść o legendzie polskiego kina.

Na wystawie czasowej będzie można zobaczyć fotografie aktora z różnych okresów życia: dzieciństwa, działalności harcerskiej, jako dzierżoniowskiego licealisty oraz wybitnego artysty – pierwszego powojennego aktora, mającego szansę na międzynarodową karierę. Zostaną przedstawione także osobiste pamiątki aktora, udostępnione przez jego przyjaciela, Jana Kaczorowskiego.

W tym roku obchodzimy 90. rocznicę urodzin oraz 50. rocznicę tragicznej śmierci Zbigniewa Cybulskiego. Ten wybitny aktor spędził 2 lata młodzieńczego życia w Dzierżoniowie. Dzięki uprzejmości Centrum Technologii Audiowizualnych  we Wrocławiu (byłej Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu), będzie można zobaczyć nie tylko wiele zdjęć przedstawiających Zbigniewa Cybulskiego, ale też obrazy, które „malował” Cybulski występując, w znakomitej roli Staszka, w filmie Giuseppe w Warszawie i kostium, z ostatniego filmu, w jakim aktor wziął udział, a także kożuch, w którym wielokrotnie był widziany na żywo.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 listopada o godz. 17:00 w siedzibie Muzeum.

w programie opowieść o  wyjątkowych chwilach z życia Zbigniewa Cybulskiego – mieszkańca Dzierżoniowa i legendarnego aktora.

Zapraszamy – wstęp bezpłatny.