Rocznica śmierci Jana Pawła II

pomnik Jana Pawła II w Dzierżoniowie
2022-04-02 MMDZ

2 kwietnia 2022 roku obchodzimy 17. rocznicę śmierci Jana Pawła II – Karola Wojtyły. Pontyfikat pierwszego polskiego papieża trwał niemal 27 lat.

W tym okresie Polska doświadczyła wielu ważnych przemian i wydarzeń na które istotny wpływ miał Ojciec Święty. Pontyfikat Jana Pawła II miał szczególne znaczenie w czasach komunizmu i okresie transformacji, kiedy to naród potrzebował duchowego wsparcia, aby lepiej funkcjonować w otaczającej go, przygnębiającej rzeczywistości.

Polski papież świetnie odnajdywał się w tej roli będąc swoistym duchowym opiekunem narodu. Życie Karola Wojtyły może być także wspaniałym przykładem oddania i wytrwałości. Pełnił swoją, jakże odpowiedzialną funkcję, aż do końca, pomimo, że ostatnie lata jego życia były naznaczone chorobą. Nie bez powodu żałobę po jego śmierci obchodzono nie tylko w Polsce i krajach katolickich, ale i w wielu innych miejscach na całym świecie. Również niezwykle szybka kanonizacja, która miała miejsce zaledwie po 9 latach od jego śmierci, pokazuje jak szczególną osobą był święty Jan Paweł II.

Dlatego też wspominajmy postać tego wielkiego Polaka, aby pamięć o jego osobie przetrwała w kolejnych pokoleniach.

pomnika Jana Pawła II w Dzierżoniowie