Pasja łączy polsko-czeskie pogranicze

2022-09-15 MMDZ

Muzeum Miejskie Dzierżoniowa już kolejny raz realizuje projekt, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

 

Celem projektu, którego nazwa brzmi „Pasja łączy polsko-czeskie pogranicze” jest rozwój współpracy między społecznościami lokalnymi oraz rozwój działań poznawczych między grupą z polsko-czeskiego pogranicza. Głównym założeniem jest zorganizowanie pasjonatów dawnym przemysłem radiotechnicznym. Takie spotkanie pomoże pobudzić wspomnienia, dawne pasje oraz może zaowocować większą chęcią współpracy międzynarodowej.

W najbliższy piątek i sobotę tj. 16 i 17 września 2022 roku w Dzierżoniowie będziemy gościć dawnych pracowników i sympatyków Zakładów Radiowych Tesla Lanškroun, którzy spotkają się z dawnymi pracownikami i sympatykami Zakładów Radiowych DIORA. Podczas takiego spotkania uczestnicy m.in. odsłuchają wykładu dot. Działalności Zakładów Radiowych Diora, zwiedzą Muzeum Miejskie Dzierżoniowa, przespacerują się po Dzierżoniowie oraz poznają najważniejsze zabytki naszego miasta. W ramach projektu zostanie również przygotowany minifolder dot. wybranych radioodbiorników z dzierżoniowskiego zakładu.

Mamy nadzieję, że takie spotkanie będzie tylko mobilizacją do realizacji kolejnych wspólnych projektów z naszym partnerem czeskim z Lanškroun .