Mistrzowskie jak rzadko które… Ogrody Petera Josepha Lenné w Polsce

2019-03-21 MMDZ

Zapraszamy na wernisaż wystawy czasowej „Mistrzowskie jak rzadko które …” Ogrody Petera Josepha Lenné w Polsce, który odbędzie się
2 kwietnia 2019 r. (wtorek), o godz. 17.00.

Wystawa „Mistrzowskie jak rzadko które …” Ogrody Petera Josepha Lenné w Polsce przedstawia ogrody krajobrazowe położone na wschód od Odry, zaprojektowane przez jednego z najwybitniejszych architektów krajobrazu XIX wieku – Petera Josepha Lenné. Będzie można zobaczyć szereg niezwykłych i malowniczych scenerii, złożonych kompozycji i bogatych szat roślinnych. Wśród licznie przedstawionych założeń parkowych odkryjemy m.in. wyjątkowe ogrody pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim czy park Szczytnicki we Wrocławiu. Wystawa bazuje na wynikach projektu badawczego, realizowanego przez Uniwersytet Techniczny w Dreźnie i Wyższą Szkołę w Neubrandenburgu oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, we współpracy  z szeregiem partnerów w Niemczech i Polsce.

Podczas wernisażu, Paula Kopczyk architekt krajobrazu, wprowadzi nas w tą niezwykłą tematykę w wykładzie pt.: „Działalność projektowa Petera Josepha Lenné -umiłowaniem pięknego i harmonijnego krajobrazu”.

Wystawa Niemieckiego Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej, Instytutu Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Berlińsko-Brandenburskiej Fundacji Pruskich Pałaców i Ogrodów, przygotowana została w dwóch wersjach językowych: polskiej oraz niemieckiej.