First to fight. Polacy na frontach II wojny światowej

2020-07-27 MMDZ

76. rocznica Powstania Warszawskiego oraz nadchodząca, okrągła 80. rocznica Bitwy o Anglię, jest wyjątkową okazją do tego, by pochylić się nad działaniami Polskich Sił Zbrojnych, nie tylko podczas tych dwóch ważnych wydarzeń wojennych. Zachęcamy do zapoznania się z wystawą plenerową „First to Fight. Polacy na frontach II wojny światowej”.

Na planszach zobaczymy przekrój działań związanych z fenomenem największej konspiracyjnej armii, jaka powstała podczas wojennej zawieruchy zapoczątkowanej w 1939 roku. Prześledzimy losy polskich żołnierzy działających w kraju jak i na obczyźnie, u boku żołnierzy z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Francji, Nowej Zelandii i Południowej Afryki, ale też tych, którym przyszło walczyć pod dowództwem radzieckim w formacjach wojskowych stworzonych przez Związek Sowiecki.

Wystawa, będzie prezentowana na 40 planszach, umieszczonych na parkanie ogradzającym muzeum od strony ul Świdnickiej. Warto zauważyć, że wystawa prezentowana w ten sposób, będzie ogólnodostępna dla mieszkańców naszego miasta oraz dla turystów przez całą dobę.

Wystawa udostępniona będzie od 1 sierpnia do 30 września 2020 r.

Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa dotyczącymi zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Zasady zwiedzania Muzeum w okresie od 1 do 16 sierpnia 2020 r.
– muzeum będzie dostępne dla zwiedzających od wtorku do piątku oraz w niedziele;
– zwiedzanie muzeum zaczynamy o pełnych godzinach: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 i 15:00;
– jednocześnie zwiedzać muzeum może 5 osób (podczas pobytu w muzeum prosimy o zasłanianie nosa i ust oraz o dezynfekcję rąk przy wejściu, a gdy to możliwe – zachowanie bezpiecznego odstępu)
– park-lapidarium dostępny jest bezpłatnie od wtorku do piątku (9:00-16:00)oraz w niedziele (11:00-17:00)
– zwiedzanie grupowe oraz lekcje muzealne nadal nie będą realizowane.

Ze względu na planowane prace remontowe
od 17 do 31 sierpnia 2020 r.
Muzeum oraz park-lapidarium będą niedostępne dla zwiedzających

Za utrudnienia przepraszamy!