Dzień i Noc w Muzeum

dzień i noc w muzeum - ikona
2022-05-20 MMDZ

Już 27 maja odbędzie się kolejna edycja dzierżoniowskiej Nocy Muzeów. Serdecznie zapraszamy – szykuje się moc atrakcji!

„Dzień i Noc w Muzeum”

27 maja 2022 roku

W pierwszej części dnia, w dzierżoniowskim muzeum, odbędzie się „Konferencja nauczycieli historii oraz regionalistów”, w ramach której odbędzie się spotkanie autorskie oraz prezentacja publikacji „Wokół Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego” napisana pod redakcją Aleksandra Smolińskiego i Jarosława Durki. Promocji książki będzie towarzyszyć przedstawienie oferty edukacyjnej Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa oraz przedstawienie działań regionalnych Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa.

W drugiej części dnia odbędzie się promocja kolejnego wydania Rocznika Dzierżoniowskiego. Oprócz prezentacji publikacji oraz autorów artykułów i ich bohaterów, goście mogą liczyć na krótki wykład na temat poczynań Husytów w regionie Dzierżoniowa w XV wieku, który wygłosi dr Robert Heś (Muzeum Narodowe we Wrocławiu).

Po promocji Rocznika Dzierżoniowskiego zapraszamy na koncert Natalii Szczypuły – finalistki The Voice of Poland w 2020 r. oraz zwyciężczyni Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2021. Jej singiel „Brand New”, znalazł się na czele listy „Polska Alternaty-wa” (plusmusic.pl), a wcześniejszy, „Toniesz” zagościł na liście „Znane i lubiane” (Spotify). Artystka swojej muzyce  łączy ze sobą różnorodne style, wzbogacając je sporą dawką popowej lekkości. To utwory zakorzenione w soulowej estetyce, ale jednocześnie bardzo różnorodne, trafiające do szerokiego grona słuchaczy wielu rozgłośni radiowych oraz muzycznych festiwali w całej Polsce.

„Dzień i Noc w Muzeum”zakończymy bezpłatnym zwiedzaniem muzeum – w tym wyremontowanej wieżyczki, niedostępnej na co dzień dla zwiedzających.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem
Rady Miejskiej Dzierżoniowa

Dzień i Noc w Muzeum

zaproszenie noc muzeów 2022