30 lat samorządności Dzierżoniowa

wystawa plenerowa "30 lat samorządności Dzierżoniowa"
2021-05-27 MMDZ

Z okazji 30. rocznicy pierwszych w powojennej Polsce wolnych wyborów do samorządów terytorialnych, które odbyły się 27 maja 1990 roku, Muzeum Miejskie Dzierżoniowa przygotowało wystawę plenerową „30 lat samorządności Dzierżoniowa”.

Uroczystości jubileuszowe nie mogły się odbyć w 2020 r. ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. W związku z tym przygotowana przez muzeum wystawa, mająca przybliżyć mieszkańcom miasta to ważne wydarzenie oraz nakreślić działalność Rady Miejskiej i Burmistrzów Dzierżoniowa na przestrzeni minionych trzydziestu lat, również została przełożona na kolejny rok.

I tak od 27 maja 2021 roku na dzierżoniowskim rynku, nieopodal ratusza, na ekspozycji składającej się z dwudziestu plansz można zapoznać się z osiągnięciami jakimi w ciągu tych 30. lat przedstawiciele dzierżoniowskiego samorządu mogą się pochwalić. Na planszach poznamy sylwetki burmistrzów, zobaczymy archiwalne zdjęcia, dokumenty oraz opisy działalności wybieranych w wyborach samorządowych przez mieszkańców naszego miasta reprezentantów lokalnych władz.

Zapraszamy!